Реферат: Тема №1: «Апаратне забезпечення пк»


Тема №1: «Апаратне забезпечення ПК»

ДФН – 6 годин

ЗФН — 12 годин

На самостійне вивчення виносяться наступні питання:

Материнська плата.

Процесор.

Оперативний запам'ятовувальний пристрій.

Постійний запам'ятовувальний пристрій.

Накопичувачі на гнучких дисках.

Накопичувачі на жорстких дисках.

Накопичувачі на лазерних дисках.

Пристрої введення/виведення.

Вивчаючи матеріал за даною темою потрібно проаналізувати логічну структуру побудови ПК з чіткою фіксацією таких логічних частин як введення, виведення, зберігання та обробка інформації за прикладеною структурною схемою ПК.



Пристрої

введення




Центральний




Пристрої

виведення







процесор


































Пам’ять




При послідовному вивченні питань аналізуйте набір пристроїв, укладених у системному блоці. Це внутрішні пристрої комп'ютеру.

1. Материнська плата.

Материнська плата (пристрій комутації), на якій розміщені:

процесор - пристрій, що виконує арифметичні та логічні команди над даними;

пам’ть:

оперативна;

постійна;

CMOS – пам’ять;

кеш - пам’ять.

шини призначені для обліку інформацією між пристроями ПК

слоти розширення;

чіпсет.

Процесор - пристрій, що виконує арифметичні та логічні операції над даними. Процесор характеризується швидкістю виконання команд і ємністю своїх регістрів. Регістри бувають 16 і 32 розрядні. Швидкодія процесора.

^ 3. Оперативний запам'ятовуючий пристрій.

ОЗП є основною пам'яттю, у якій перебуває інформація, що безпосередньо

використовується в цей момент для вирішення завдання.

Інформація в ОЗП розташована в комірках. Комірки пронумеровані. Звертання до інформації в ОЗП відбувається за номерами комірок. Тому важливою характеристикою оперативної пам'яті є максимально адресований простір. Для сучасних ПК оперативна пам'ять досягає декількох ГБ.

^ 4. Постійний запам'ятовуючий пристрій призначення тільки для читання інформації.

В ПЗП містяться важливі для правільної роботи ПК дані та програми, частину яких ПК використовує для своєї роботи відразу після увімкнення.

^ При вивченні питань 5, 6 потрібно звернути увагу на те, що це пристрої для тривалого зберігання даних. Випишіть їх характеристики в зошит і зрівняйте зміну обсягів інформації, що може зберігатися на ЗП, відповідно для гнучких і жорстких магнітних дисків. Зверніть увагу на технічні характеристики: швидкість обертання дисків, фізичні розміри.

^ 7. Накопичувачі на оптичних дисках CD ROM відрізняються від магнітних технологією зчитування та нанесення інформації. Вони мають одну фізичну доріжку у формі безперервної спіралі. Доріжка представляє собою послідовність овальних поглиблень або виступів змінної довжини, віссю яких служить центр доріжки. Поглиблення служать для розсіювання світла при влучанні в них лазерного променя, на відміну від іншої поверхні диску, що відбиває ці промені. У фотоприймачі відбитий світловий потік перетвориться у дворівневий сигнал з наступною цифровою обробкою.

Користувальницька копія виконується на полікарбонатній основі, на якій робиться відбиток з матриці. Поверхня, яка призначене зберегти інформацію покривається шаром (алюмінієм), що відбиває промені, заливається лаком і наклеюється етикетка. Читання інформації видбувається з боку полікарбонатного шару починаючи від центру диску по спіральній доріжці.

Диски CD ROM - це диски единоразового запису. Вони використовуються для постійного зберігання інформації. На диску може бути записано до 700 Мб залежно від якості виготовлення диску.

Існують диски CD-RW, CD-R, DVD-R, DVD-RW які використовуються для запису та читання даних.

Найменування - оптичний диск, лазерний диск, компакт диск.


^ 8. Пристрої введення/виведення:

клавіатура — для введення літеро-цифрової інформації та команд;

миша — для введення команд;

сканер — для введення графічної та текстової інформації з аркуша;

монітор — для виводу графічної та символьної інформації на екран;

принтер — для виводу графічної та символьної інформації на друк;

види комп'ютерних мереж. Локальні та глобальні мережі.

Простежте та проаналізуйте зв'язок між усіма питаннями розглянутої теми, складіть опорний конспект.

^ Контроль самопідготовки


Після відпрацювання та самостійного вивчення питань даної теми проводиться тематичний контроль у вигляді аудиторної письмової роботи з контрольних питань теми.

Список рекомендованої літератури:

Інформатика базовий курс підручник для ВУЗів під ред. СВ. Симоновича с. 62-92.

А.Микляєв Настільна книга користувача 3-е видання перероблене й доповнене М.: Солоне-Р. 2000 с. 13-34.

Швидко й легко освоюємо роботу на комп'ютері під ред. Рєзникова Ф.А. М.: ТОВ Кращі книги. 1999 с. 11-65.

О.С. Степаненко. Персональний комп'ютер. Навчальний курс. М.: Видавничий будинок «Вільямс»,2000 с. 45- 76.

Тема №2: «Програмне забезпечення ПК»

ДФН — 8 годин

ЗФН — 16 годин

На самостійне вивчення виносяться наступні питання:

Поняття програмного забезпечення.

Види програмного забезпечення.

Початкові відомості про операційну систему WINDOWS**. Характеристика операційної системи WINDOWS**.

4. Файлова структура розміщення інформації на диску.

Запропоновані для самостійної роботи питання розкривають зміст даної теми.

У першому питанні необхідно звернути увагу на загальне поняття програмного забезпечення, його фундаментальне значення в понятті обробки інформації на ПК.

У другому питанні деталізується поняття програмного забезпечення. При роботі над питанням потрібно звернути увагу на залежність рівня обробки інформації від типу ОС, використовуваної на ПК.

У третьому потрібно вивчити основні відомості про ОС WINDOWS XP необхідні для розуміння роботи ОС на ПК. Навчитися запускати ПК і завантажувати ОС WINDOWS XP. Бажано при цьому скористатися ОС WINDOWS XP, яка установлена на ПК, переглянути папку з файлами ОС, познайомитися з особливостями роботи в середовищі ОС WINDOWS XP.

Поняття логічних імен дисків, файлу, папки, повинно бути розглянуте бути при вивченні 4 питання. Ці знання можна закріпити, використовуючи папку МОЙ КОМПЬЮТЕР ОС WINDOWS XP або ПРОВОДНИК.

Інформація, з якою працює комп'ютер, розташовується на зовнішніх запам'ятовуючих пристроях. Для звертання до інформації зовнішнім пристроям надаються логічні імена. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД) мають логічні імена:

А: - (В: - резервне ім'я).

Накопичувачі на твердих магнітних дисках (HDD) мають логічні імена;

С: - основна частина;

D: - логічна частина.

Накопичувач на оптичних дисках (CD ROM, DVD) має логічне ім'я;

Е:

і наступні букви латинського алфавіту при наявності декількох дисководів відповідного типу.

Файл - іменована область на диску, що містить інформацію.

Імена файлів можуть бути короткі або довгі. Короткі імена складаються з 8 латинських букв, цифр або знаків. Довгі імена файлів можуть складатися до 255 символів, букв російського або латинського алфавіту.

Ім'я файлу доповнюється розширенням, що складається з трьох або чотирьох латинських букв. Розширення від імені відділяється крапкою.

Розширення визначає тип файлу (текстові, графічні, звукові, відеодані й інші)

Файли, що виконуються, мають розширення .com .exe .bat.

Приклади:



1 format.com

fdisk.exe


2 start.bat


3 readme.txt

ndd.doc


4 Вивчаємо комп'ютерні файли, що містять текст

1 готові до виконання програми


2 командний файл


3 коротке ім'я файлу


4 довге ім’я файлу

Щоб звернутися до файлу, потрібно вказати його ім'я.

Папка - структурна одиниця диска. Вона містить перелік імен файлів і вкладених папок. Папки відрізняють за іменами. Основна папка диска, містить перелік папок (першого рівня) і основних файлів. Основна папка диска позначається символом - \.

Наприклад:

С:\ зазначена основна папка жорсткого диска.

А:\ зазначена основна папка гнучкого диска.

C:\WINDOWS зазначено папку WINDOWS на основній частині жорсткого диска.

А:\ TURBO\ TEXT зазначена папка TEXT, вкладена в папку TURBO гнучкого диска.

Щоб звернутися до файла, потрібно знати повне ім'я файла, що включає шлях до файла й власне ім'я файла з розширенням.

^ Шлях до файлу це ім'я диска, основної папки, вкладеної папки (1 рівня, 2 рівні,...), у якій записане ім'я файлу.

D:\TOOLS\SYS\SYS.COM

Файл SYS.COM перебуває в папці SYS, що вкладена в папку TOOLS логічної частини жорсткого диска.

^ Для самоконтролю з вивченої теми виконайте наступні вправи й запишіть специфікацію файлів

На гнучкому диску група файлів з ім'ям POST і будь-яким розширенням у папці CAT.

Файл на ім'я PROBA.TXT перебуває в папці TEXT папки DOC на диску CD.

Група файлів з розширенням ТХТ із папки TOOLS гнучкого диска.

На диску С файл FDISK.EXE перебуває в папці SYS папки DOS .

На гнучкому диску група файлів з ім'ям CON і будь-яким розширенням у папці CONY.

Файл на ім'я САТ.ЕХЕ перебуває в папці CAT папки GAME на жорсткому диску D.

Група файлів з розширенням ВАК з папки PROBA гнучкого диска.

На диску CD-R файл SYS.COM перебуває в папці SYS папки LORD.

Для посилення якості самостійної роботи з розглянутої теми проводиться тематичний контроль у вигляді аудиторної письмової роботи з питань розміщення інформації на диску й у вигляді усного опитування по всій темі.

Для контролю виносяться наступні питання:

Поняття програмного забезпечення

Види програмного забезпечення:

операційні системи як набір програм для підтримки роботи пристроїв і робочих програм;

інструментальні засоби як спеціалізовані пакети програм;

мови програмування;

робочі програми, пакети прикладних програм.

Початкові відомості про операційну систему WINDOWS XP.

дайте перелік і характеристику основних типів інтерфейсів, що забезпечує операційна система.

Характеристика операційної системи WINDOWS XP. Режими роботи ОС.

Логічні імена запам'ятовуючих пристроїв.

Файл, ім'я файлу. Короткі й довгі імена файлів. Розширення імен файлів.

Папки. Імена папок. Види папок.

Шлях до файлу. Повне ім'я файлу.

Список рекомендованої літератури:

Інформатика Базовий курс підручник для ВУЗів під ред. С. В. Симоновича с.98 – З.

Швидко й легко освоюємо роботу на комп'ютері під ред. Рєзникова Ф.А. М.: Кращі книги. 1999 р. с.89- 101

О.С. Степаненко. Персональний комп'ютер. Навчальний курс. М.: Видавничий будинок «Вільямі»,2000 с. 24-113

Тема №3: «Діалог користувача з операційною системою»

ДФН – 12 годин

ЗФН – 17 годин

На самостійне вивчення виносяться наступні питання:

Запуск і завершення роботи WINDOWS**.

Робочий стіл WINDOWS**. Значки і ярлики WINDOWS**.

Запрошення машини до роботи. Панель завдань.

Принцип побудови вікон. Види вікон.

Команди керування вікнами.

Система меню в WINDOWS**. Використання меню, запитів і довідкової системи.

Вивчення всіх питань за даною темою проводиться безпосередньо на ПК. Перше питання вимагає уваги при запуску комп'ютера. Потрібно простежити який диск на вашій машині є системним диском. Зверніть увагу, що при завантаженні ОС дисковід для гнучких дисків повинен бути відкритий.

У другому питанні необхідно приділити увагу елементам робочого столу WINDOWS, розглянути ярлики "Мой компьютер", "Сетевое окружение". "Корзина" і їх призначення.

У третьому питанні потрібно приділити увагу роботі з мишею, використанню панелі :задач, системі меню ОС і порядку запуску робочих завдань.

У четвертому питанні вивчається принцип побудови вікон і види вікон на робочому столі WINDOWS. Цей принцип використовується не тільки для ОС WINDOWS, але й для всіх додатків, тому потрібно дуже уважно поставитися до вивчення структури вікон.

^ Для самостійного вивчення питань даної теми рекомендується наступне практичне завдання

Включіть ПК.

Завантажте навчальну програму «Знакомство с WINDOWS».
Ознайомтесь з відповідними розділами й знайдіть відповіді на контрольні питання.
Для завантаження навчальної програми потрібно виконати команду
^ Пуск => Справка и поддержка. У з’явившемуся вікні Центр справки и поддержки виберить Основы работы в Windows. Які завдання виконає операційна система у разі потреби?

Ознайомтесь з довідковою інформацією Windows і знайдіть відповіді на контрольні питання. Для цього натисніть кнопку ^ Пуск => Справка и поддержка
Ознайомтесь з розділами: Новые возможности Windows XP => Просмотр обзора или учебника. У правій панелі виберіть Обзор Windows XP. Уважно ознайомтесь з усіма розділами.

Відкрийте будь-які додатки із Программы => Стандартные.

За допомогою контекстного меню Панелі задач розташуйте вікна цих додатків каскадом, зверху - донизу, ліворуч, праворуч.

За допомогою відповідних елементів вікон навчіться переміщувати їх по екрану й міняти розміри вікон.

За допомогою контекстного меню робочого столу упорядкуйте й вибудуйте значки на Робочому столі.

Заберіть із Панелі завдань Годинник й розташуйте Панель завдань поверх всіх вікон.

Поверніть Панель завдань у колишній стан.

Змініть Фон й Малюнок Робочого стола.

Змініть Заставку.

Методичні вказівки по виконанню завдання

Windows є універсальною операційною системою, що робить роботу користувача максимально простою і природною^ . Рабочий стол - це зовнішній вигляд екрана Windows.

Панель завдань являє собою горизонтальну лінійку, звичайно розташовану в нижній частині Робочого столу й несе на собі кнопку Пуск, кнопки активних додатків, перемикач мови, годинники й деякі інші елементи.

Основні інструменти Windows представлені у вигляді значків на Робочому столі з написами під ними, що пояснюють їхнє призначення.

^ Главное меню відкривається кнопкою Пуск і містить набір основних команд Windows. При виборі команд, відзначених стрілкою, відкривається вкладене меню. Для виконання команди потрібно клацнути кнопкою миші.

Меню Програмы відкриває доступ до меню додатків і груп додатків, установлених на комп'ютері.

Меню Документы виводить на екран останні 15 документів яки були відкриті. Щоб відкрити потрібний документ варто клацнути по його значку.

Меню Настройка дозволяє змінити склад установлених на комп'ютері апаратних або програмних засобів, а також деякі елементи зовнішнього вигляду Windows.

Меню ^ Поиск робить пошук об'єкта: за іменем файла, розміром, датою його останньої модифікації, ключовою фразою.

Меню Справка містить довідкові дані по Windows.

Меню Выполнить дозволяє запустити будь-яку програму або відкрити будь-яку папку на будь-якому комп'ютері мережі.

Пункт^ Завершение работ
еще рефераты
Еще работы по разное