Реферат: Державний комітет україни з питань технічного регулювання та споживчої політики
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
НАКАЗ
від 28 квітня 2005 року N 101
Про затвердження національних стандартів, зміни до національного класифікатора України, змін до наказів Держспоживстандарту України від 15.11.2004 N 258 та від 30.11.2004 N 268 і скасування нормативних документів
Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики
від 26 грудня 2005 року N 375,
від 4 липня 2006 року N 190
Відповідно до Закону України "Про стандартизацію" від 17 травня 2001 р. N 2408 і на виконання планів державної стандартизації на 2001 - 2004 роки наказую:
1. Затвердити національні стандарти України з наданням чинності:
а) з 1 січня 2006 р.
ДСТУ 1.10:2005
Національна стандартизація. Правила розроблення, побудови, викладання, оформлення, ведення національних класифікаторів
- Вперше (зі скасуванням КНД 50-028-94, ДСТУ 3456-96 та ГОСТ 6.01.1-87)
ДСТУ 4394:2005
Кава натуральна розчинна. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 29148-97)
ДСТУ 4396:2005
Виноматеріали виноградні для закладання на витримку. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням РСТ УССР 1983-88)
ДСТУ 4397:2005
Сільськогосподарська техніка. Методи економічного оцінювання техніки на етапі випробування
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 23728-88, ГОСТ 23729-88, ГОСТ 23730-88)
ДСТУ 4398:2005
Тролейбуси. Вимоги електробезпеки та методи контролювання
- Вперше
б) з 1 липня 2006 р.
ДСТУ 2903:2005
Концентрати харчові. Сніданки сухі. Загальні технічні умови
- На заміну ДСТУ 2903-94
ДСТУ 4393:2005
Вина газовані. Загальні технічні умови
- На заміну РСТ УССР 773-90
ДСТУ 4399:2005
Масло вершкове. Технічні умови
- Вперше (зі скасуванням ГОСТ 37-91)
з 1 жовтня 2006 р.:
ДСТУ 4395:2005
Сири м'які. Загальні технічні умови
- Вперше (зі скасуванням РСТ УССР 1848-83)
(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом Державного комітету України з
питань технічного регулювання та споживчої політики від 04.07.2006 р. N 190)
2. Затвердити зміну до національного класифікатора України з наданням чинності з 1 серпня 2005 р.:
зміна N 6
ДК 003-95
Класифікатор професій
3. Внести зміну до наказу Держспоживстандарту України від 15 листопада 2004 року N 258, а саме у пункті 1 замінити назву ДСТУ EN 498:2004 з "Технічні умови для спеціалізованих приладів, які працюють на скрапленому нафтовому газі. Жаровні для використання на відкритому повітрі" на "Відкриті пристрої, що працюють на скрапленому газі. Пристрої для смаження поза приміщенням. Технічні умови".
4. Внести зміну до наказу Держспоживстандарту України від 30 листопада 2004 року N 268, а саме у пункті 1 замінити:
а) назву ДСТУ ISO 4197:2004 з "Землеобробне обладнання. Лапи культиваторів. Приєднувальні розміри" на "Грунтообробне обладнання. Лапи культиваторів. Приєднувальні розміри";
б) назву ДСТУ ISO 5680:2004 з "Землеобробне обладнання. Зубці та лемеші культиваторів. Приєднувальні розміри" на "Грунтообробне обладнання. Стояки та лапи культиваторів. Приєднувальні розміри".
5. Скасувати в Україні чинність нормативних документів:
а) з 1 січня 2006 р.
КНД 50-028-94
Порядок розроблення державних класифікаторів техніко-економічної та соціальної інформації
РСТ УССР 1983-88
Виноматеріали виноградні для закладки на витримку. Загальні технічні умови
ДСТУ 3456-96
Положення про ведення державних класифікаторів техніко-економічної та соціальної інформації
ГОСТ 6.01.1-87
Единая система классификации и кодирования технико-экономической информации. Основные положения
ГОСТ 23728-88
Техника сельскохозяйственная. Основные положения и показатели экономической оценки
ГОСТ 23729-88
Техника сельскохозяйственная. Методы экономической оценки специализированных машин
ГОСТ 23730-88
Техника сельскохозяйственная. Методы экономической оценки универсальных машин и технологических комплексов
ГОСТ 29148-97
Кофе натуральный растворимый. Технические условия
б) з 1 липня 2006 р.
РСТ УССР 773-90
Вина виноградні шипучі. Технічні умови
РСТ УССР 1848-83
Сири м'які. Загальні технічні умови
ДСТУ 2903-94
Концентрати харчові. Сніданки сухі. Загальні технічні умови
ГОСТ 37-91
Масло коровье. Технические условия
6. Державному підприємству "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (Жарков Ю. В.) забезпечити опублікування інформації щодо затверджених національних стандартів, зміни до національного класифікатора України, змін до наказів Держспоживстандарту України від 15.11.2004 N 258 та від 30.11.2004 N 268 і скасування нормативних документів у черговому виданні щомісячного інформаційного покажчика "Стандарти".
7. Відповідальність за виконання цього наказу покласти на Департамент технічного регулювання (Онопрієнко В. В.).
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Задирайка В. Г.
Голова
М. Негрич
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики
від 28 квітня 2005 р. N 101
Набирає чинності
з 1 серпня 2005 р.
ПОГОДЖЕНО:
Міністерством праці та соціальної політики України
23 грудня 2004 р.
^ ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ N 6
ДК 003-95
"КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ" (КП)
Зміну N 6 до Класифікатора скасовано з 1 квітня 2006 року
(у зв'язку із скасуванням Класифікатора професій згідно з наказом Державного комітету
України з питань технічного регулювання та споживчої політики
від 26 грудня 2005 року N 375)
^ 1. Вступна частина
У відповідності до Положення про ведення Державного класифікатора ДК 003 "Класифікатор професій" (ДСТУ 3739-98) підставою для змін до Класифікатора професій (КП) можуть бути:
- зміни відповідних законодавчих та нормативних актів України;
- зміни до Міжнародної стандартної класифікації занять 1988 року;
- обґрунтовані пропозиції міністерств, інших центральних органів державної влади, об'єднань роботодавців тощо (далі - Користувачі);
- необхідність вдосконалення КП.
Зміни та доповнення до КП 2004 - 2005 рр. (Зміна N 6) були зініційовані 80 Користувачами.
У функціональному розрізі вони розподіляються на:
- вилучення професійних назв робіт, які не використовуються в галузях економіки або інтегровані з іншими професійними назвами робіт внаслідок реформування системи управління, змін в організації праці та виробництва - 25 позицій;
- уточнення кодів КП внаслідок підвищення складності виконуваних працівниками робіт - 18 позицій;
- зміни професійних назв робіт відповідно до законодавчо-правових норм та покладених на працівників завдань та обов'язків - 53 позиції;
- внесення нових професійних назв робіт у зв'язку з вимогами законодавчо-правових документів, освоєнням нових технологій, виникненням нових сфер діяльності, укрупненням професійних назв робіт та інших змін в сфері економічної діяльності - 305 позицій;
- скасування, зміни та внесення класифікаційних угруповань до розділу "Класифікація професій" - 70 позицій;
- доповнення до "Вступної частини" та до частини "Описання розділів класифікації професій".
^ 2. Зміна N 6 2.1 Україномовний варіант змін та доповнень 2.1.1 Зміни у вступній частині, описанні розділів класифікації професій та скасування, зміна, внесення назв угруповань професій в розділі "Класифікація професій" ДК 003-95
Класифікатор професій (КП)
^ Вступна частина
Останні п'ять абзаців викласти у новій редакції:
"На підприємствах, в установах і організаціях записи про роботу вносять в установленому порядку в трудові книжки працівників відповідно до професійних назв робіт, зазначених у додатках А та Б. Від назв, зазначених у додатках А та Б, можуть утворюватися похідні назви робіт та посад доданням похідних слів (провідний, головний, молодший, змінний, гірничий, третій та ін.), наведених у додатку В.
Окремі професійні назви робіт у КП записано з використанням дужок. У дужках, відповідно до прийнятої структури КП, може визначатися:
- складова професійної назви роботи, наприклад, директор установи (підприємства, організації) культури, начальник центру (головного авіаметеорологічного, радіоуправління повітряним рухом, навчально-авіаційного, електрозв'язку та ін.), керівник художній цеху (майстерні), інженер станції насосної (групи станцій);
- вид економічної діяльності або напрям використання професійної назви роботи, наприклад, науковий співробітник (інтелектуальна власність), інженер-технолог (металургія), машиніст бульдозера (гірничі роботи), інженер-проектувальник (водне господарство);
- загальноприйнятий іншомовний синонім професійної назви роботи, що застосовується у професійно-класифікаційних стандартах інших країн, який може використовуватися як самостійна або альтернативна професійна назва роботи, наприклад, менеджер (управитель) з персоналу, фахівець з методів розширення ринку збуту (маркетолог), начальник доку (докмейстер), повірений морський (супервайзер);
- споріднена (однотипна) професійна назва роботи, яка може застосовуватися окремо в межах даної класифікаційної групи, наприклад, ювелір (ювелір-модельєр), кінооператор (фотооператор) бортовий, молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), моторист (машиніст).
У більшості випадків професійна назва роботи, яка містить запис у дужках, у разі застосування на практиці, потребує конкретного визначення, наприклад, начальник центру управління повітряним рухом, маркетолог, кінооператор бортовий, докмейстер.
Підготовку змін та доповнень до КП здійснює Міністерство праці та соціальної політики України разом з Державною установою Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики України (ДУ НДІ соціально-трудових відносин).
Зміни до КП затверджуються Держспоживстандартом України.
З введенням у дію КП втрачає чинність ОКПДТР.
Ведення КП здійснюється ДУ НДІ соціально-трудових відносин".
Частина "ОПИСАННЯ РОЗДІЛІВ КЛАСИФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЙ"
Назву розділу 5 викласти у новій редакції:
"^ 5 ПРАЦІВНИКИ СФЕРИ ТОРГІВЛІ ТА ПОСЛУГ"
Розділ 7. Після третього абзацу доповнити абзацем у такій редакції: "Для деяких професій, пов'язаних з виконанням робіт високої кваліфікації, потрібна кваліфікація молодшого спеціаліста".
Назву розділу 8 викласти у новій редакції:
"^ 8 РОБІТНИКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ, ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА КОНТРОЛЮ ЗА РОБОТОЮ ТЕХНОЛОГІЧНОГО УСТАТКУВАННЯ, СКЛАДАННЯ УСТАТКУВАННЯ ТА МАШИН"
Розділ 8. Після другого абзацу доповнити абзацем у такій редакції: "Для деяких професій, пов'язаних з виконанням робіт високої кваліфікації, потрібна кваліфікація молодшого спеціаліста".
^ Розділ "КЛАСИФІКАЦІЯ ПРОФЕСІЙ"
СКАСУВАТИ
Директива
Кодове позначення
Найменування професійних угруповань
С
3481
Допоміжний персонал релігійних організацій, який не має духовного сану
ЗМІНИТИ
Директива
Є/Має бути
Кодове позначення
Найменування професійних угруповань
3
Є
1453
Менеджери (управителі) в роздрібній торгівлі побутовими товарами та їх ремонті
Має бути
1453
Менеджери (управителі) в роздрібній торгівлі побутовими та непродовольчими товарами та їх ремонті
3
Є
22
Професіонали в галузі біологічних, агрономічних та медичних наук
Має бути
22
Професіонали в галузі наук про життя та медичних наук
3
Є
221
Професіонали в галузі біологічних та агрономічних наук
Має бути
221
Професіонали в галузі наук про життя та медичних наук
3
Є
2211
Професіонали в галузі біології
Має бути
2211
Біологи, ботаніки, зоологи та професіонали споріднених професій
3
Є
2211.1
Наукові співробітники (біологія)
Має бути
2211.1
Наукові співробітники (біологія, ботаніка, зоологія та ін.)
3
Є
2211.2
Біологи
Має бути
2211.2
Біологи, ботаніки, зоологи та професіонали споріднених професій
3
Є
2213
Професіонали в агрономії, водному господарстві, зоотехнії, лісівництві, меліорації та природно-заповідній справі
Має бути
2213
Професіонали в агрономії, водному господарстві, зооінженерії, лісівництві, меліорації та природно-заповідній справі
3
Є
2213.1
Наукові співробітники (агрономія, водне господарство, зоотехнія, лісівництво, меліорація та природно-заповідна справа)
Має бути
2213.1
Наукові співробітники (агрономія, водне господарство, зооінженерія, лісівництво, меліорація та природно-заповідна справа)
3
Є
2213.2
Агрономи, гідротехніки, зоотехніки, лісоводи та професіонали споріднених професій
Має бути
2213.2
Агрономи, гідротехніки, зооінженери, лісоводи та професіонали споріднених професій
3
Є
2419
Професіонали в сфері державної служби, маркетингу, ефективності підприємництва, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності
Має бути
2419
Професіонали в сфері державної служби, маркетингу, ефективності підприємництва, фінансової діяльності, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності
3
Є
2419.1
Наукові співробітники (маркетинг, ефективність підприємництва, раціоналізація виробництва, інтелектуальна власність)
Має бути
2419.1
Наукові співробітники (маркетинг, ефективність підприємництва, фінансова діяльність, раціоналізація виробництва, інтелектуальна власність)
3
Є
2419.2
Професіонали в сфері маркетингу, ефективності підприємництва, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності
Має бути
2419.2
Професіонали в сфері маркетингу, ефективності підприємництва, фінансової діяльності, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності
3
Є
2422
Арбітри та судді
Має бути
2422
Судді
3
Є
2433.1
Наукові співробітники (інформаційні аналітики)
Має бути
2433.1
Наукові співробітники (інформаційна аналітика)
3
Є
5
Робітники сфери обслуговування та торгівлі
Має бути
5
Працівники сфери торгівлі та послуг
3
Є
51
Робітники, що надають персональні та захисні послуги
Має бути
51
Працівники, що надають персональні та захисні послуги
3
Є
511
Робітники, що надають послуги в дорозі
Має бути
511
Працівники, що надають послуги в дорозі
3
Є
5111
Робітники, що надають послуги в дорозі
Має бути
5111
Працівники, що надають послуги в дорозі
3
Є
5112
Провідники на транспорті
Має бути
5112
Провідники та кондуктори на транспорті
3
Є
513
Робітники, що здійснюють догляд за окремими особами
Має бути
513
Працівники, що здійснюють догляд за окремими особами
3
Є
5131
Робітники, що забезпечують піклування та догляд за дітьми
Має бути
5131
Працівники, що забезпечують піклування та догляд за дітьми
3
Є
5133
Робітники, що надають індивідуальні послуги на дому, в організаціях соціального обслуговування
Має бути
5133
Працівники, що надають індивідуальні послуги на дому, в організаціях соціального обслуговування
3
Є
514
Інші робітники, пов'язані з наданням послуг окремим особам
Має бути
514
Інші працівники, пов'язані з наданням послуг окремим особам
3
Є
5149
Інші робітники, пов'язані з наданням послуг окремим особам
Має бути
5149
Інші працівники, пов'язані з наданням послуг окремим особам
3
Є
5169
Робітники захисних та охоронних служб
Має бути
5169
Працівники захисних та охоронних служб
3
Є
7415
Дегустатори та робітники, що займаються змішуванням продуктів харчування та напоїв
Має бути
7415
Дегустатори, купажисти
3
Є
7415.2
Дегустатори та робітники, що займаються змішуванням продуктів харчування та напоїв (на роботах середньої кваліфікації)
Має бути
7415.2
Дегустатори, купажисти (на роботах середньої кваліфікації)
3
Є
8
Оператори та складальники устаткування та машин
Має бути
8
Робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин
3
Є
8311.1
Машиністи локомотивів (на роботах високої кваліфікації)
Має бути
8311.1
Машиністи локомотивів та спеціальних машин на залізничному ходу (на роботах високої кваліфікації)
ВНЕСТИ
Директива
Кодове позначення
Найменування професійних угруповань
В
1453.1
Менеджери (управителі) в роздрібній торгівлі побутовими товарами
В
1453.2
Менеджери (управителі) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами
В
1492
Менеджери (управителі) у сфері культури, відпочинку та спорту
В
3480
Допоміжний персонал релігійних організацій, який не має духовного сану
В
35
Молодші фахівці в галузі харчової та переробної промисловості
В
351
Молодші фахівці з переробки плодоовочевої продукції
В
3510
Молодші фахівці з переробки плодоовочевої продукції
В
352
Молодші фахівці з бродильного виробництва та виноробства
В
3520
Молодші фахівці з бродильного виробництва та виноробства
В
353
Молодші фахівці з виробництва молочних продуктів
В
3530
Молодші фахівці з виробництва молочних продуктів
В
354
Молодші фахівці з виробництва м'ясних продуктів
В
3540
Молодші фахівці з виробництва м'ясних продуктів
В
355
Молодші фахівці з виробництва борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів
В
3550
Молодші фахівці з виробництва борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів
В
356
Молодші фахівці зі зберігання та переробки зерна
В
3560
Молодші фахівці зі зберігання та переробки зерна
В
357
Молодші фахівці з технології харчування
В
3570
Молодші фахівці з технології харчування
В
7115
Укрупнені професійні назви робіт кваліфікованих робітників на транспорті
В
7116
Укрупнені професійні назви робіт кваліфікованих робітників у житлово-комунальному господарстві
В
7415.1
Дегустатори, купажисти (на роботах високої кваліфікації)
В
75
Укрупнені професійні назви робіт кваліфікованих робітників з інструментом
В
751
Укрупнені професійні назви робіт кваліфікованих робітників з інструментом
В
7511
Професійні назви робіт кваліфікованих робітників у добувній промисловості
В
7512
Професійні назви робіт кваліфікованих робітників в обробній промисловості
В
7513
Професійні назви робіт кваліфікованих робітників у виробництві та розподілі електроенергії, газу та води
В
7514
Професійні назви робіт кваліфікованих робітників у будівництві
В
84
Укрупнені професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин
В
841
Укрупнені професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин
В
8411
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин у добувній промисловості
В
8412
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин в обробній промисловості
В
8413
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин у виробництві та розподілі електроенергії, газу та води
В
8414
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин у будівництві
В
8415
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин на транспорті
В
8416
Професійні назви робіт операторів та складальників устаткування та машин у житлово-комунальному господарстві
2.1.2 Скасування професійних назв робіт та кодів діючих професійних назв робіт
Додаток А
Директива
КОД КП
КОД ОКПДТР
ВИПУСК ЕТКС
ПРОФЕСІЙНА НАЗВА РОБОТИ
С
1120.4
-
-
Арбітр Вищого арбітражного суду України
С
1120.4
-
-
Голова Вищого арбітражного суду України
С
1120.4
-
-
Заступник Голови Вищого арбітражного суду України
С
1120.4
-
-
Перший заступник Голови Вищого арбітражного суду України
С
1210
-
-
Головний редактор газети, журналу
С
1210.1
-
-
Глава Адміністрації Президента України
С
1222.2
23012
-
Командир пункту (газорятувального, гірничорятувального, підземного)
С
1222.2
23925
-
Начальник партії (геодезичної, геологічної, промислової, топографічної та ін.)
С
1226.2
23937
-
Начальник рефрижераторного поїзда
С
1229.1
20714
-
Головний державний мисливський інспектор
С
1229.2
20635
-
Головний арбітр
С
1229.2
-
-
Начальник управління Вищого арбітражного суду України
С
1229.3
20927
-
Головний фахівець
С
1477
-
-
Менеджер (управитель) з реклами
С
2419.3
-
-
Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)
С
2421.2
-
-
Державний радник юстиції
С
2421.2
-
-
Радник юстиції
С
2422
20089
-
Арбітр
С
2422
-
-
Арбітр арбітражного суду
С
2422
20092
-
Арбітр державний
С
2422
24513
-
Ревізор з перевірки діяльності арбітражів
С
2422
25299
-
Член суду
С
2455.2
20157
-
Артист ритуальних послуг
С
3116
10012
57
Авіаційний технік з паливно-мастильних матеріалів
С
3144
21731
-
Диспетчер з рулювання
С
3213
24980
-
Технік-мисливствознавець
С
3439
24350
-
Посланник
С
3449
22526
-
Інспектор державний мисливський
С
3475
-
-
Інструктор підводного плавання (рекреаційний дайвінг)
С
4114
-
-
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
С
5149
-
-
Експерт-кінолог
С
5210
11816
-
Демонстратор пластичних поз
С
6154
16413
-
Мисливець промисловий
С
7113.2
12690
3
Каменотес (будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи)
С
7212.2
11620
2
Газозварник
С
7212.2
19906
2
Електрозварник ручного зварювання
С
8161.2
14413
3
Машиніст електростанції пересувної
С
8261.2
15574
46
Оператор джинного устаткування
С
8311
-
-
Машиніст-інструктор локомотивних бригад
С
8311.2
14399
4
Машиніст електровоза
С
8311.2
14409
73
Машиніст електропоїзда
С
8311.2
13965
73
Машиніст паровоза
С
8311.2
14241
73
Машиніст тепловоза
Додаток Б
Директива
КОД КП
КОД ОКПДТР
ВИПУСК ЕТКС
ПРОФЕСІЙНА НАЗВА РОБОТИ
С
3116
10012
57
Авіаційний технік з паливно-мастильних матеріалів
С
2422
20089
-
Арбітр
С
2422
-
-
Арбітр арбітражного суду
С
1120.4
-
-
Арбітр Вищого арбітражного суду України
С
2422
20092
-
Арбітр державний
С
2455.2
20157
-
Артист ритуальних послуг
С
7212.2
11620
2
Газозварник
С
1210.1
-
-
Глава Адміністрації Президента України
С
1120.4
-
-
Голова Вищого арбітражного суду України
С
1229.2
20635
-
Головний арбітр
С
1229.1
20714
-
Головний державний мисливський інспектор
С
1210
-
-
Головний редактор газети, журналу
С
1229.3
20927
-
Головний фахівець
С
5210
11816
-
Демонстратор пластичних поз
С
2421.2
-
-
Державний радник юстиції
С
3144
21731
-
Диспетчер з рулювання
С
5149
-
-
Експерт-кінолог
С
7212.2
19906
2
Електрозварник ручного зварювання
С
1120.4
-
-
Заступник Голови Вищого арбітражного суду України
С
3449
22526
-
Інспектор державний мисливський
С
3475
-
-
Інструктор підводного плавання (рекреаційний дайвінг)
С
7113.2
12690
3
Каменотес (будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи)
С
1222.2
23012
-
Командир пункту (газорятувального, гірничорятувального, підземного)
С
8311.2
14399
4
Машиніст електровоза
С
8311.2
14409
73
Машиніст електропоїзда
С
8161.2
14413
3
Машиніст електростанції пересувної
С
8311.2
13965
73
Машиніст паровоза
С
8311.2
14241
73
Машиніст тепловоза
С
8311
-
-
Машиніст-інструктор локомотивних бригад
С
1477
-
-
Менеджер (управитель) з реклами
С
6154
16413
-
Мисливець промисловий
С
1222.2
23925
-
Начальник партії (геодезичної, геологічної, промислової, топографічної та ін.)
С
1226.2
23937
-
Начальник рефрижераторного поїзда
С
1229.2
-
-
Начальник управління Вищого арбітражного суду України
С
8261.2
15574
46
Оператор джинного устаткування
С
4114
-
-
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
С
1120.4
-
-
Перший заступник Голови Вищого арбітражного суду України
С
3439
24350
-
Посланник
С
2421.2
-
-
Радник юстиції
С
2422
24513
-
Ревізор з перевірки діяльності арбітражів
С
2419.3
-
-
Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)
С
3213
24980
-
Технік-мисливствознавець
С
2422
25299
-
Член суду
2.1.3 Зміна професійних назв робіт
Додаток А
Директива
Є/Має бути
КОД КП
^ КОД ОКПДТР
ВИПУСК ЕТКС
ПРОФЕСІЙНА НАЗВА РОБОТИ
3
Є
1210.1
-
-
Голова спостережної ради
Має бути
1210.1
-
-
Голова спостережної (наглядової) ради
3
Є
1221.2
21598
-
Завідувач господарства (лісомисливського, мисливського, підсобного сільського, ставового, рибоводного)
Має бути
1221.2
21598
-
Завідувач господарства (лісомисливського, мисливського, ставового, рибоводного)
3
Є
1225
21812
-
Завідувач агентства з іноземного туризму
Має бути
1225
21812
-
Завідувач агентства з іноземного туризму
3
Є
1226.2
23704
-
Начальник вагону (динамометричного, поштового, колієобстежувального та ін.)
Має бути
1226.2
23704
-
Начальник вагона (динамометричного, поштового, колієобстежувального та ін.)
3
Є
1226.2
23937
-
Начальник пасажирського поїзда
Має бути
1226.2
23937
-
Начальник поїзда (пасажирського, рефрижераторного, комбінованого транспорту і т. ін.)
3
Є
1229.1
-
-
Керівник служби Міністра
Має бути
1229.1
-
-
Керівник служби
3
Є
1229.3
-
-
Начальник управління у складі головного управління (місцеві органи державної влади)
Має бути
1229.3
-
-
Начальник управління (у складі головного управління)
3
Є
1229.4
21827
-
Завідувач аспірантури (інтернатури, ординатури)
Має бути
1229.4
21827
-
Завідувач аспірантури (інтернатури, ординатури, докторантури)
3
Є
1232
23887
-
Начальник лабораторії НОП та управління виробництвом
Має бути
1232
23887
-
Начальник лабораторії наукової організації праці та управління виробництвом
3
Є
1237.1
20849
-
Головний оператор телебачення
Має бути
1237.1
20849
-
Головний телеоператор
3
Є
1237.1
20861
-
Головний парфюмер
Має бути
1237.1
20861
-
Головний парфумер
3
Є
1239
-
-
Завідувач номерним фондом готелю (туристичного комплексу та ін.)
Має бути
1239
-
-
Завідувач номерного фонду готелю (туристичного комплексу та ін.)
3
Є
1317
-
-
Керуючий агентством (страховим, торговельним, нерухомості, рекламним і т. ін.)
Має бути
1317
-
-
Керуючий агентством (страховим торговельним, нерухомості, рекламним і т. ін.)
3
Є
2142.2
22177
-
Інженер (цивільне будівництво)
Має бути
2142.2
22177
-
Інженер-будівельник
3
Є
2149.2
22393
-
Інженер із застосування авіації у народному господарстві
Має бути
2149.2
22393
-
Інженер із застосування авіації в галузях економіки
3
Є
2419.3
-
-
Соціальний інспектор
Має бути
2419.3
-
-
Державний соціальний інспектор
3
Є
2429
24743
-
Слідчий з особливо важливих справ
Має бути
2429
24743
-
Слідчий в особливо важливих справах
3
Є
2455.2
-
-
Керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, любительского об'єднання, клубу за інтересами та ін.)
Має бути
2455.2
-
-
Керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, любительського об'єднання, клубу за інтересами та ін.)
3
Є
3119
21149
-
Черговий оперативний (загону, центрального командно-диспетчерського пункту)
Має бути
3119
21149
-
Черговий оперативний (загону, центрального командно-диспетчерського пункту, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту)
3
Є
3132
20224
-
Асистент оператора телебачення
Має бути |
3132
20224
-
Асистент телеоператора
3
Є
3132
24266
-
Оператор телебачення
Має бути
3132
24266
-
Телеоператор
3
Є
3340
22746
-
Інструктор-дезінфектор
Має бути
3340
22746
-
Інструктор-дезінфектор
3
Є
3340
21247
-
Черговий з режиму у спеціальних школах та училищах
Має бути
3340
21247
-
Черговий з режиму (у спеціальних та спеціалізованих закладах, центрах, школах, училищах, притулках тощо)
3
Є
3422
25389
-
Експедитор з перевезень вантажів
Має бути
3422
25389
-
Експедитор транспортний
3
Є
3422
21259
-
Черговий по транспортно-експедиційному агентству (філіалу)
Має бути
3422
21259
-
Черговий по транспортно-експедиційному агентству (філіалу)
3
Є
3439
24664
-
Секретар дипломатичного агентства
Має бути
3439
24664
-
Секретар дипломатичного агентства
3
Є
4121
24937
-
Тарифікатор агентства повітряних сполучень і аеропорту
Має бути
4121
24937
-
Тарифікатор агентства повітряних сполучень і аеропорту
3
Є
4133
21232
-
Черговий по пункту транспортно-експедиційного агентства на вокзалі (автостанції)
Має бути
4133
21232
-
Черговий по пункту транспортно-експедиційного агентства на вокзалі (автостанції)
3
Є
5111
21175
-
Черговий по залу (вокзалу, залізничного агентства обслуговування пасажирів)
Має бути
5111
21175
-
Черговий по залу (вокзалу, залізничного агентства обслуговування пасажирів)
3
Є
5161
16781
75
Пожежник (респіраторник)
Має бути
5161
16781
75
Пожежний (респіраторник)
3
Є
5161
-
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Гео Виденгрен
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Архивы кремля политбюро и церковь 1922-1925 гг
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Осторожно: дети! Или пособие для родителей, способных удивляться
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Муниципальное общеобразовательное учреждение Средняя образовательная школа п. Горноправдинск мониторинг
18 Сентября 2013