Реферат: Австралія – держава і континет

Управління освіти

ЗОШ № 6 м. Черкаси

РЕФЕРАТ

НА ТЕМУ:

Австралія – держава і континент

м. Черкаси 2009

Зміст

Вступ

ЕГП країни

Природні умови та ресурси

Населення

Господарство країни

Зовнішня політика

Вступ

Австралійський Союз (англ.Commonwealth of Australia), Австралія (англ.Australia, від лат. austrālis«південний»)- держава в Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та кількох інших островах Індійського і Тихого океанів. Шоста за площею держава світу, єдина держава, що займає цілий материк.

ЕГП країни

Австралія — єдина держава у світі, що займає територію цілого континенту, тому Австралія має тільки морські кордони.Країнами-сусідами Австралії є Нова Зеландія, Індонезія, Папуа Нова Гвінея та інші острівні держави Океанії.Австралія віддалена від розвинених країн Америки та Європи, великих ринків сировини та збуту продукції, але безліч морських шляхів пов'язують Австралію з ними, а також Австралія відіграє важливу роль в азіатсько-тихоокеанському регіоні.

Висновок: Австралія займає територію цілого континенту і має тільки морські кордони, але Австралія знаходиться далеко від розвинених країн і це погано.

Природні умови та ресурси

Австралія багата різноманітними корисними копалинами.Нові відкриття мінеральних руд, зроблені на континенті за останні 10-15 років, висунули країну на одне з перших місць у світі за запасами і видобутку таких корисних копалин, як залізна руда, боксити, свинцево-цинкові руди.

Найбільші в Австралії поклади залізної руди, які почали розроблятися з 60-х років нашого століття, знаходяться в районі хребта Хамерслі на північно-заході країни (родовища Маунт-Ньюмен, Маунт-Голдсуерта та ін.)Залізна руда є також на островах Кулан і Кокату в затоці Кінга (на північному заході), в штаті Південна Австралія в хребті Мідлбек (Айрон-Ноб та ін) і на Тасманії — родовище Савідж-Рівер (у долині р… Савідж).

Великі родовища поліметалів (свинець, цинк з домішкою срібла і міді) знаходяться в західній частині пустельної штату Новий Південний Уельс — родовище Брокен-Хілл.Важливий центр видобутку кольорових металів (міді, свинцю, цинку) склався близько родовища Маунт-Айза (у штаті Квінсленд).Поклади поліметалів і міді є також на Тасманії (Рід-розберусь і Маунт-Лайєлла), міді — у Теннант-Крику (Північна Територія) та в інших місцях.

Основні запаси золота зосереджені у виступах докембрійського фундаменту і на південно-заході материка (штат Західна Австралія), в районі міст Калгурлі і Кулгарді, Норсмен і Уілуна, а також у Квінсленді.Більш дрібні родовища зустрічаються майже у всіх штатах.

Боксити залягають на півострові Кейп-Йорк (родовище Уейпа) і Арнемленд (родовище гов), а також на південно-заході, в хребті Дарлінг (родовище Джаррадейл).

Містять марганець руди знаходяться на острові Грут-Айленд — в затоці Карпентарія і на північно-заході країни — в районі Пілбари.

Родовища урану виявлені в різних частинах материка: на півночі (півострів Арнемленд) — неподалік від річок Саут і Іст-Аллігейтор, в штаті Південна Австралія — близько оз.Фром, в штаті Квінсленд — родовище Мері-Катлін і в західній частині країни — родовище Йілліррі.

Основні поклади кам'яного вугілля розташовані в східній частині материка.Найбільш великі родовища як коксівного, так і некоксующегося кам'яного вугілля розробляються біля міст Ньюкасл і Літгоу (штат Новий Південний Уельс) і міст Коллінсвілл, Блер-Атол, Обдурювання, Баралаба і Моура-Кіанг в штаті Квінсленд.

Геологічними дослідженнями встановлено, що в надрах Австралійського материка і на шельфі біля його берегів знаходяться великі родовища нафти і природного газу.Нафта знайдена і добувається в штаті Квінсленд (родовище Муні, Олтон і Беннет), на острові Барроу біля північно-західного узбережжя материка, а також на континентальному шельфі біля південного узбережжя штату Вікторія (родовище Кінгфіш).Поклади газу (найбільше родовище Ранке) і нафти виявлені також на шельфі біля північно-західних берегів материка.

В Австралії є великі родовища хрому (штат Квінсленд), Гінгін, Донгара, Мандарра (Західна Австралія), Марлін (штат Вікторія).

З неметалічних корисних копалин зустрічаються різні по своїй якості і промислового використання глини, піски, вапняки, азбест, а також слюда.

Водні ресурси самого континенту невеликі, але найбільш розвинена річкова мережа на острові Тасманія. Річки там мають змішане дощове і снігове харчування та повноводні протягом всього року.Вони стікають з гір і тому бурхливі, порожистим і володіють великими запасами гідроенергії.Остання широко використовується для будівництва гідроелектростанцій. Наявність дешевої електроенергії сприяє розвитку на Тасманії енергоємних виробництв, таких, як виплавка чистих електролітних металів, виготовлення целюлози ін.

Річки, що стікають з східних схилів Великого Вододільного хребта, — короткі, у верхів'ях течуть у вузьких ущелинах.Тут вони цілком можуть бути використані, а почасти вже використовуються для будівництва ГЕС. При виході на прибережну рівнину річки сповільнюють свій плин, їхня глибина збільшується.Багато хто з них у гирлових частинах навіть доступні для великих океанських суден.Річка Кларенс судноплавна на 100 км від гирла, а Хоксбері — на 300 км.Об'єм стоку і режим цих річок різні і залежать від кількості опадів і часу їх випадіння.

На західних схилах Великого Вододільного хребта беруть початок річки, що прокладає свій шлях по внутрішніх рівнин.У районі гори Косцюшко починається найбагатоводніша річка в Австралії — Муррей.У горах ж зароджується і її найбільш великі притоки — Дарлінг, Маррамбіджи, Гоулбері і деякі інші.

Харчування р.Муррей та її проток головним чином дощове і у меншій мірі снігове.Ці річки найбільш повноводні на початку літа, коли в горах тане сніг.У суху пору року вони сильно міліють, а деякі з приток Муррея розпадаються на окремі стоячі водойми. Майже на всіх річках системи Муррея побудовані дамби і загати, біля яких створені водосховища, де збирають паводкові води, що використовуються для зрошення полів, садів і пасовищ.

Річки північного та західного узбережжя Австралії мілководні і порівняно невеликі.Найдовша з них — Фліндерс впадає в затоку Карпентарія.Ці ріки мають дощове живлення, і їх водоносність сильно змінюється в різні пори року.

Річки, сток яких спрямований у внутрішні області материка, такі як Куперс-Крік (Барки), Дайамант-іну та ін, позбавлені не тільки постійного стоку, але й постійного, чітко вираженого русла.В Австралії такі тимчасові ріки називають криками.Вони наповнюються водою тільки під час короткочасних злив.Незабаром після дощу русло річки знову перетворюється в суху піщану улоговину, часто не має навіть певних обрисів.

Більшість озер Австралії, як і річки, харчуються дощовими водами.Вони не мають ні постійного рівня, ні стоку.Влітку озера пересихають і являють собою неглибокі солончакові западини.Шар солі на дні іноді досягає 1,5 м.

У навколишніх Австралію морях добувають морського звіра, ловлять рибу.У морських водах розводять їстівних устриць.В теплих прибережних водах на півночі і північному сході ведеться промисел морських трепанги, крокодилів і молюсків-жемчужніц.Основний центр штучного розведення останніх знаходиться в районі півострова Коберг (Арнемленд).Саме тут, в теплих водах Арафурського моря і затоки Ван-Дімен, були проведені перші досліди по створенню спеціальних опадів.Проводилися ці досліди одній з австралійських компаній за участю японських фахівців.Було встановлено, що молюски-жемчужніци, вирощувані в теплих водах біля північного узбережжя Австралії, дають більший перли, ніж біля берегів Японії, і в значно коротший термін.В даний час розведення молюсків-жемчужніц широко поширився по північному і почасти північно-східному побережжю.

Так як Австралійський материк тривалий час, починаючи з середини крейдового періоду, знаходився в умовах ізоляції від інших частин земної кулі, його рослинний світ дуже своєрідний.З 12 тис. видів вищих рослин понад 9 тис. — ендеміки, тобто виростають тільки на Австралійському континенті.Серед ендеміків — багато видів евкаліптів і акацій, найбільш типових для Австралії сімейств рослин.У той же час тут зустрічаються й такі рослини, які притаманні Південній Америці (наприклад, південний бук), Південній Африці (представників сімейства протейній) і островах Малайського архіпелагу (фікус, пандануси та ін.)Це свідчить про те, що багато мільйонів років тому між материками існували сухопутні зв'язку.

Оскільки клімат більшій частині території Австралії відрізняється різкою посушливістю, в її флорі панують сухолюбівие рослини: особливі злаки, евкаліпти, зонтичні акації, сукулентні дерева (пляшкове дерево та ін.)Дерева, що належать до цих спільнот, мають потужну кореневу систему, яка на 10-20, а іноді на 30 м йде в землю, завдяки чому вони, як насос, висмоктують вологу з великих глибин.Вузькі і сухі листя цих дерев пофарбовані більшою частиною в тьмяний сіро-зеленуватий колір.У деяких з них листя звернені до сонця ребром, що сприяє зменшенню випаровування води з їх поверхні.

На крайній півночі і північному заході країни, де спекотно і теплі північно-західні мусони приносять вологу, виростають дощові тропічні ліси.У їх складі переважають деревному гігантські евкаліпти, фікуси, пальми, пандануси з вузькими довгими листям та інГуста листя дерев утворює майже суцільний покрив, затінюючі землю.Подекуди на самому узбережжі зустрічаються зарості бамбука.У тих місцях, де береги плоскі і мулисті, розвивається мангрові рослинність.

Дощові ліси у вигляді вузьких галерей простягаються на порівняно невеликі відстані всередину материка по долинах річок.

Чим далі на південь, тим суші стає клімат і сильніше відчувається гарячий подих пустель.Лісовий покрив поступово рідшає.Евкаліпти і акації зонтичні розташовуються групами.Це зона вологих саван, що протягнулася в широтному напрямку на південь від зони тропічних лісів.За своїм виглядом савани з рідкісними групами дерев нагадують парки.Чагарникового підросту в них немає.Сонячний світло вільно проникає крізь решето дрібних листя дерев і падає на землю, вкриту високою густою травою.Облисіння савани — прекрасні пасовища для овець і великої рогатої худоби.

Висновок: Австралія багата різноманітними корисними копалинами.Австралія знаходиться на великому материку і це показує різноманітність ресурсів.Австралія в основному пустельний материк.

Населення

Станом на 1 липня 2007, населення Австралії склало 20001546 чоловік.

Більшість населення Австралії — нащадки іммігрантів XIX і XX століть, при цьому більшість цих іммігрантів прибули з Великобританії та Ірландії. Заселення Австралії вихідцями з Британських островів почалося в 1788, коли на східному березі Австралії була висаджена перша партія засланців і засновано перше англійське поселення Порт-Джексон (майбутній Сідней). Добровільна імміграція з Англії прийняла значні розміри лише в 1820-і, коли в Австралії стало швидко розвиватися вівчарство.Після відкриття в Австралії золота сюди з Англії і почасти з інших країн прибула маса іммігрантів.За 10 років (1851-61) населення Австралії збільшилося майже втричі, перевищивши 1 млн людей.

У період з 1839 по 1900 до Австралії прибуло понад 18 тис. німців, що розселилися в основному на півдні країни; до 1890 німці являли собою другу за чисельністю етнічну групу континенту.Серед них були піддані переслідуванням лютерани, економічні та політичні біженці — наприклад, ті, хто покинув Німеччину після революційних подій 1848.

У 1900 австралійські колонії об'єдналися у федерацію.Консолідація австралійської нації прискорилася в перші десятиліття XX століття, коли остаточно зміцніла загальнонаціональна економіка Австралії.

За період після Другої світової війни населення Австралії збільшилося більш ніж в 2 рази (після Першої світової війни — в 4 рази) завдяки здійсненню амбітної програми стимулювання імміграції.У 2001 27,4% населення Австралії складали люди, що народилися за кордоном.Найбільшими групами серед них були британці та ірландці, новозеландці, італійці, греки, нідерландці, німці, югослави, в'єтнамці і китайці.

Найбільший місто Австралії — Сідней, столиця самого густонаселеного штату Новий Південний Уельс.

Якщо залишити узбережжі і пройти вглиб материка близько 200 кілометрів, почнуться малонаселені райони континенту.Буйні вологі ліси і багаті сільськогосподарські угіддя змінюються спекотною, сухий, відкритою місцевістю, де можна зустріти тільки чагарникові зарості та злаки.Однак у цих місцевостях теж є життя.На сотні кілометрів простягаються великі овечі і коров'ячі пасовища, або ранчо.Далі, в глибині материка, починаються палючі спекою пустелі.

Офіційна мова — англійська (діалект, відомий як австралійський англійська).

Висновок: Населення для такої великої території невелике.Якщо б не посушливість материка і велика кількість пустель, і велика відстань від розвинених країн, то населення було б набагато більше.

Господарство країни

Сільське господарство в Австралії — є одним з основних родів занять для місцевого населення.Завдяки сільському господарству досягалися багато цілі, які зараз досягнуті.Воно давало і їжу для мешканців, і місця працівником і багато чого іншого.Найбільш перспективним і поширеним в Австралії, є розведення овець і кроликів.До Австралії кролики приїхали з першими її відвідувачами з Європи, а точніше на кораблі Кука та його команди.З тих пір вони значно розселилися по всій придатною для життя території, і в деяких місцях навіть завдають значної шкоди поїданням свіжих посівів.Вівчарство так само почалося розвиватися з самої зорі відкриття материка.Овечий хутро — дуже теплий і пухнастий, служив для наповнення перин, для пошиття одягу, його і зараз використовують в повній мірі.Єдиним ворогом овечої вовни, є австралійська міль.Вівчарство дає так само багато м'яса, яке рясніє в австралійських маркетах.Велике значення в сільському господарстві, як і колись, в Австралії має вирощування зернових культур і вирощування цукрового очерету.Так само величезне значення має вивіз і продаж фруктів і горіхів, яких дуже багато в сонячній Австралії.Все більше і більше на території створюється різних ферм.Наприклад останнім часом набуло розвитку розведення страусів.Яйця страусів мають великі розміри, часом вага до півтора кілограмів, і вміст кілька рідині, ніж вміст курячого яйця.Це все робить яйце страуса ідеальним для омлету, і користується великим попитом.

В Австралії, проблема тварин-переселенців існує досить давно, з самого відкриття континенту.Кролики — це головні винуватці цієї проблеми.З моменту їх поселення на цій території, їх число стало нестримною і неминуче зростати, що привело до загибелі великих територій насаджень.У деяких штатах навіть прийнято винищувати цих пухнастих шкідників.

Не дивлячись на свій економічний стрибок, головною галуззю Австралії є як і раніше сільське господарство.

Висновок: Сільське господарство в Австралії — є одним з основних родів занять для місцевого населення.

Зовнішня політика

Австралія веде активну зовнішню політику з іншими країнами.В основному це прилеглі країни.Австралія у своїх політичних інтересах тісно пов'язана з Америкою.Про що говорить їх тісне співробітництво між собою в плані економіки і політики.Австралія є членом ООН. Австралія, спілкування підтримує з багатьма країнами включаючи і Росію.

Дипломатичні відносини між Росією та Австралією були офіційно укладені і оформлені в 1942 році.

У минулому всі зовнішньополітичні маневри Австралія виконувала, тільки за згодою, або з прямого наказу Великобританії.Так, у часи першої світової війни Австралія воювала на боці Великобританії в 1914-1918 роках.

Пізніше, Австралія переїзд з інших країн людей з «кольорової»шкірою заборонила з ряду причин: збереження робочої цілісності населення, перешкоду проникнення інших поглядів у свідомості людей.Австралія покупку нерухомості також посилила для таких верств населення.

Пізніше Австралія, разом з низкою інших країн, отримала право на проведення зовнішньої політики самостійно.Але все одно стара звичка питати поради у Великобританії залишилася.

Австралійське морське сполучення дало можливість цій країні спілкуватися з іншими далекими країнами, виробляти торгівлю, обмінюватися досвідом.

Австралія брала участь у другій світовій війні, як і колись на боці Великобританії та Сполучених Штатів Америки.У ході цієї війни під володіння Австралії відійшли деякі острови, колишнім господарем яких була Японія.У 1954 році дипломатичні відносини з СРСР були перервані.Австралія, Москва — дві дружні державні одиниці.

Австралія брала участь в багатьох війнах, у тому числі у кровопролитних війнах у В'єтнамі, Кореї, Малайзії, Перській затоці.Австралія добровільно відмовилася від хімічного, бактеріологічного та ядерної зброї, будучи без'ядерною зоною.

Австралія пройшла довгий шлях по шляху до самостійності, і багато в чому вдячна країнам сусідам, які допомагали їй у всіх її починаннях.

Висновок: Австралія веде активну зовнішню політику з іншими країнами.

Література

1. Скуратович О.Я., Круглик Л.І., Коваленко Р.Р. Загальна географія: Підруч. для 6 кл.

2. К.: Зодіак -ЕКО, 2005. – 319 с.

3. Пестушко В.Ю., Сасихов В.О., Уварова Г. Є. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. серед. шк. – К: Абрис. – 376 с.

4. Кобернік С.Г., Скуратович О.Я. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закладів. – К.: Навчальна книга, 2005. – 319 с.

5. Корнєєв В.П., Герасимчук В.М., Пічугін Б.В. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. – К.: Освіта, Шкільна освіта, 2003. – 256 с.

6. Масляк П.О., Шищенко П.Г. Географія України: підруч. для 8 – 9 кл. серед. шк.

7. К.: Зодіак- ЕКО, 2004 – 432 с.

8. Чернов Б.В. Фізична географія України, підр для 8 кл, — К.: Освіта, 2002. – 254 с.

9. Гілецький Й.Р. Географія України (Ф ізична географія з основами загального землезнавства): Підручн. для 8 класу. – Львів: ВНТЛ-Класика, 2003. –

10. Дітчук І.Л., Заставецька О.В., Ткач Д.В. Географія України: навч. посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006. – 168 с.

еще рефераты
Еще работы по географии